KURS GRAFIK KOMPUTEROWY 2D (ADOBE PHOTOSHOP, CORELDRAW)

Celem kursu grafika komputerowego jest przygotowanie Uczestnika do pracy na samodzielnym stanowisku grafika komputerowego w specjalności: tworzenie, kompozycja i przygotowanie materiałów do druku i publikacji w Internecie.

Kurs obejmuje materiał kursów CorelDRAW i Adobe Photoshop w wersji poszerzonej o zagadnienia integracji pracy w programach, kierowany jest do osób, które pracują lub zamierzają pracować na samodzielnym stanowisku grafika komputerowego DTP (Desk Top Printing), w studiu graficznym lub poligraficznym, wydawnictwie, drukarni.

Wybór kursu komputerowego „Grafik 2D” będzie bardzo dobrym wyborem w przypadku osób, które w stosunkowo krótkim czasie muszą posiąść umiejętność profesjonalnego przygotowania materiałów do druku lub publikacji w Internecie. Efektem kursu jest zdobycie umiejętności tworzenia, kompozycji, i przygotowania dokumentów jedno i wielostronicowych z zastosowaniem grafik wektorowych (logo, rysunki, szkice, reklamy) i rastrowych (zdjęcia, skanowane szkice, rysunki i inne).

Uczestnik szkolenia nauczy się

  • jak tworzyć jedno i wielostronicowe dokumenty typu: wizytówki, ulotki, reklamowe wkładki gazetowe, plakaty, billboardy, zaproszenia, pudełka, kalendarze itp.
  • swobodnego posługiwania się programami CorelDRAW i Photoshop
  • zasad wykonywania kompozycji grafik użytkowych i artystycznych w sprawdzony, zrozumiały sposób
  • jak trafnie dobierać techniki kompozycji i rysunku wektorowego podczas sporządzania grafik i projektów by w jak najkrótszym czasie skutecznie osiągnąć zamierzony cel
  • formatowania tekstu i stosowania efektów tekstowych – wiedza ta jest uniwersalna i stosowana w całości w edytorach tekstu takich jak Microsoft Word
  • wymogów i zasad sporządzania dokumentów przeznaczonych do prezentacji na ekranach monitorów, w wydruku profesjonalnym (cyfrowym, offsecie i sitodruku) lub prezentacji w Internecie

Sposób prowadzenia zajęć i cena

Kurs indywidualny – kursanci indywidualnie ustalają terminy odbywania się kursu. Harmonogram zajęć dostosowywany jest do indywidualnych potrzeb kursanta, cena 4 200,00 zł (w przypadku szkolenia indywidualnego zakres merytoryczny jest dostosowywany do umiejętności oraz wiedzy Kursanta)

Czas trwania kursu 60 godzin zegarowych zajęć praktycznych i teoretycznych.

pdf ZOBACZ PROGRAM –  Grafik 2D (Adobe Photoshop, CorelDraw)